Jeremy Launders zastąpi Roberta Neymanna na stanowisko prezesa Biotonu

Robert Neymann złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Biotonu ze skutkiem natychmiastowym, podała spółka. Powodem rezygnacji są przyczyny osobiste. Jednocześnie rada nadzorcza spółki powołała na stanowisko prezesa zarządu Jeremy’ego Laundersa.

„Pan Launders jest liderem z bogatym doświadczeniem w prywatnych i międzynarodowych firmach w branży biotechnologicznej, farmaceutycznej i wyrobów medycznych. Przez ostatnie 25 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak Baxter, Pfizer, Diasorin, a ostatnio jako wiceprezes ds. operacji i łańcucha dostaw w Bimeda” – czytamy w komunikacie.

Na tych stanowiskach Launders kierował firmami w zakresie badań i rozwoju, operacji, jakości i spraw regulacyjnych, a także tworzył łańcuchy dostaw, aby zapewnić najwyższy poziom obsługi klienta. Był odpowiedzialny za dyscypliny techniczne, w tym bioprzetwarzanie, produkcję szczepionek, diagnostykę molekularną oraz sterylne produkty farmaceutyczne do wstrzykiwań, dodano.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)