Synektik zmodyfikował harmonogram badań klinicznych kardioznacznika

Synektik w związku z sytuacją pandemiczną zmienił harmonogram swojego strategicznego projektu i zakłada, że kolejna faza badań klinicznych kardioznacznika – przy założeniu istotnej poprawy sytuacji epidemiologicznej – rozpocznie się, w I kwartale 2021 r., wobec pierwotnie zakładanego startu w IV kwartale 2020 r., podała spółka.

„Zarząd Synektik informuje, że pandemia COVID-19, a w szczególności pogorszenie sytuacji epidemiologicznej w Polsce, Stanach Zjednoczonych oraz w większości kluczowych krajów Europy Zachodniej mają wpływ na procedury założonego programu badań. W związku z tym zarząd spółki informuje o konieczności modyfikacji harmonogramu badań klinicznych kardioznacznika” – czytamy w komunikacie.

Zgodnie ze zaktualizowanym harmonogramem kolejna faza badań klinicznych rozpocznie się, przy założeniu istotnej poprawy sytuacji epidemiologicznej, w I kwartale 2021 r., wobec pierwotnie zakładanego startu w IV kwartale 2020 r., podano.

Kardioznacznik to innowacyjny radiofarmaceutyk służący do diagnostyki chorób serca, nad którym obecnie pracują naukowcy Synektik.

„(… ) kluczowy wpływ na zmianę harmonogramu ma istotna trudność prowadzenia badań klinicznych w obecnej sytuacji epidemiologicznej, w tym utrudnienia w dostępie do placówek i personelu medycznego oraz rekrutacji odpowiednich dla tej fazy badań uczestników” – czytamu dalej.

Jednocześnie zalecenia EMA (European Medicines Agency) i opinie branżowych ekspertów dotyczące prowadzania badań klinicznych w okresie pandemii rekomendują wykonywanie tylko tych badań, które zostały uznane za krytyczne ze względu na COVID-19, podkreślono.

Grupa Synektik dostarcza rozwiązania informatyczne, nowoczesną technologię oraz pełen zakres usług i wsparcia dla placówek medycznych, w zakresie radiologii, onkologii, kardiologii i neurologii. Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)