AstraZeneca i Uniwersytet Warszawski podpisały porozumienie o strategicznej współpracy

Koncern biofarmaceutyczny i wiodąca polska uczelnia podpisały porozumienie, którego celem jest strategiczna współpraca w obszarze wdrażania nowych rozwiązań z zakresu technologii i usług na rynku farmaceutycznym i medycznym, edukacja oraz podnoszenie kompetencji i poszerzanie możliwości rozwoju polskiej kadry naukowej.

W piątek (18 grudnia) w trakcie wirtualnego wydarzenia przedstawiciele firmy AstraZeneca oraz Uniwersytetu Warszawskiego podpisali porozumienie dotyczące współpracy, która będzie skupiać się głównie na działalności badawczo-rozwojowej. Porozumienie przewiduje m. in. bieżącą wymianę doświadczeń i informacji badawczych, wspólną realizację badań i analiz, inicjowanie nowych kierunków prac naukowo-badawczych oraz szeroko zakrojone działania edukacyjne.

„Współpraca ze środowiskami naukowymi i uczelniami jest jednym z naszych priorytetów, który realizujemy już od wielu lat. Tym bardziej cieszy nas, że mogliśmy podpisać porozumienie z wiodącą polską uczelnią – Uniwersytetem Warszawskim” – powiedział cytowany w komunikacie Radu Rasinar, Prezes Zarządu AstraZeneca Polska.

W trakcie wirtualnego spotkania z udziałem władz Uniwersytetu Warszawskiego i przedstawicieli AstraZeneca, dokument podpisał Prorektor UW ds. badań – prof. dr hab. Zygmunt Lalak, Prezes Zarządu AstraZeneca Polska – Radu Rasinar oraz Alina Pszczółkowska – Wiceprezes Zarządu AstraZeneca Polska.

„Nowoczesny uniwersytet powinien mieć silne związki z biznesem, a biznes z nauką. Podpisana dzisiaj umowa o współpracy jest przykładem takich działań” – dodaje prof. Alojzy Z. Nowak, Rektor UW.