Bioceltix planuje debiut na NewConnect w II kw. 2021 r.

Bioceltix planuje debiut na NewConnect w II kwartale 2021 roku, podała spółka.

„Bioceltix jako jedna z pierwszych firm na świecie planuje przejść pełną ścieżkę rejestracyjną w Europejskiej Agencji Leków dla weterynaryjnego produktu leczniczego wykorzystującego jako substancję czynną komórki macierzyste. Chcąc przyspieszyć rozwój firmy Bioceltix planuje debiut na NewConnect w drugim kwartale 2021 r. Potencjał w branży leków dla zwierząt dostrzegli również inwestorzy – spółka finalizuje właśnie pre-IPO, podczas którego pozyska kolejne środki” – czytamy w komunikacie.

Spółka posiada technologię pozwalającą na podawanie komórek macierzystych pomiędzy różnymi osobnikami w obrębie jednego gatunku oraz dysponuje zapleczem badawczo-produkcyjnym w standardzie farmaceutycznym GMP w obszarze terapii komórkowych. Celem spółki jest wprowadzenie na rynek weterynaryjnych leków biologicznych nowej generacji.

„W październiku Bioceltix został zarejestrowany jako wytwórca weterynaryjnych leków biologicznych. Stał się tym samym jednym z zaledwie kilku na świecie miejsc dostosowanych do produkcji leków biologicznych dla zwierząt, wykorzystujących jako substancję czynną komórki macierzyste, i prawdopodobnie jedynym, który może prowadzić ten proces w takiej skali. Tym samym otworzyły się przed nami drzwi do przeprowadzenia pierwszego badania klinicznego. Atopia jest dla nas jednym z dwóch najważniejszych obszarów terapeutycznych u psów, tuż obok chorób stawów. Wykorzystując naszą technologię możemy zmierzyć się z tym problemem w oparciu zarówno o komórki macierzyste, jak i produkowane przez nie białka. Istotnie zwiększa to szanse na komercjalizację naszych produktów w przyszłości” – powiedział założycieli Bioceltix, a także członek zarządu spółki Paweł Wielgus, cytowany w komunikacie.

Wrocławski Bioceltix pracuje nad innowacyjnymi lekami biologicznymi stosowanymi w leczeniu powszechnie występujących chorób o podłożu autoimmunologicznym i zapalnym u zwierząt.

(ISBnews)