Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Gazeta Wyborcza
–Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł przekaże 23,7 mln zł na przyspieszenie budowy i wyposażenie Szpitala Południowego na Ursynowie. Placówka ma zostać otwarta 21 stycznia 2021 r.

Dziennik Gazeta Prawna
–Specjaliści mogą zapisywać się na szczepienia przeciwko Covid-19, jednak ze wstępnych szacunków dyrektorów szpitali wynika, że chętnych jest na razie niewielu – w niektórych placówkach jest to 10% kadry medycznej, czyli mniej niż w przypadku szczepień przeciwko grypie. W przypadku tych ostatnich resort zdrowia przygotowało 470 tys. dawek, jednak placówki zgłosiły się po 251 tys. Z informacji „DGP” wynika, że preparaty mogą zostać zwrócone do Agencji Rezerw Materiałowych lub wykorzystane u pacjentów 75+.

Puls Biznesu
–Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych, powiedział, że w powszechnych szczepieniach przeciwko koronawirusowi ARM będzie opierała się na produktach, które mają mniejsze wymogi (AstraZeneca, Moderna), a bardziej wymagające preparaty Pfizera zostaną zastosowane w pierwszym etapie, do szczepienia grup priorytetowych oraz w największych punktach szczepień.