Rozpoczyna się „Miesiąc Radiologii Polskiej”

Młodzi polscy lekarze i studenci medycyny zrzeszeni w organizacji RÉSONNEZ zapraszają na cykl webinarów poświęconych radiologii. Łącznie odbędzie się 12 sesji obejmujących tematykę m.in. diagnostyki radiologicznej raka piersi, RTG klatki piersiowej, radiologii interwencyjnej czy rozpoznawania złamań na obrazach rentgenowskich. Udział w szkoleniach potwierdziło dotychczas ponad 3 tys. studentów medycyny i lekarzy rezydentów, którym dedykowany jest projekt.

„Miesiąc Radiologii Polskiej”, to największy cykl spotkań z radiologią, który przyjął charakter serii webinarów. Łącznie, począwszy od 10. stycznia 2021 roku, odbędzie się 12 sesji poświęconych różnym aspektom tej dziedziny medycyny. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zapisać się przez stronę https://resonnez.eu/miesiac-radiologii-polskiej/.

Za inicjatywą stoją członkowie RÉSONNEZ, organizacji która skupia w swoich kręgach studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz młodych lekarzy.

W szkoleniach wezmą udział studenci ostatnich lat kierunku lekarskiego oraz lekarze z całej Polski. Serię wykładów z zakresu interpretacji zdjęć RTG poprowadzi założyciel RÉSONNEZ oraz inicjator Poznańskiej Szkoły Radiologii i Miesiąca Radiologii Polskiej – lekarz Dominik Kobylarek oraz lekarka Amelia Ilnicka. Prelegentami pierwszej edycji „Miesiąca Radiologii Polskiej” są głównie młodzi lekarze, którzy w ciekawy i nowatorski sposób podchodzą do tematów związanych z diagnostyką obrazową.

Plan webinariów

12.01 Radiologia Interwencyjna
14.01 Podstawy TK: zmiany w płucach
17.01 Jak czytać RTG klatki piersiowej?
18.01 Jak rozpoznać złamanie na RTG?
19.01 Krew, krwawienia, krwiaki w obrazowaniu TK
21.01 Na wojnie z guzem mózgu. Obrazowanie MR
22.01 USG jamy brzusznej i miednicy mniejszej
24.01 Podstawowe zmiany widoczne na zdjęciu RTG klatki piersiowej
25.01 Jak rozpoznać złamanie na RTG?
30.01 Fizyczne i techniczne aspekty obrazowania USG
31.01 Diagnostyka Radiologiczna Raka Piersi