Wektory 2020 dla Diagnostyki i Polpharmy

Tradycja Pracodawców RP okazała się silniejsza od pandemii koronawirusa. Jak co roku, statuetki Wektorów trafiły w ręce Laureatów. Gala wręczenia nagród ze względu na obostrzenia sanitarne miała oprawę hybrydową. Uroczystość była transmitowana na żywo w internecie.

„Nagrody Wektorów są zawsze wyjątkowe ze względu na laureatów. Zostają nimi bowiem ci, którzy najbardziej przysłużyli się rozwojowi polskiej przedsiębiorczości” – powiedział Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski podczas otwarcia uroczystości.

Statuetkę Wektora odebrał dr hab. n. med. Jakub Swadźba, współzałożyciel i Prezes Zarządu ogólnopolskiej sieci laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA Sp. z o.o. Kapituła nagrodziła go „za to, że niemal przez ćwierć wieku konsekwentnie realizował swój biznesowy plan nieustannie wierząc w sukces, a także za to, że ten sukces osiągnął w dwustu procentach, budując największą w Polsce sieć laboratoriów diagnostycznych, która dziś jest jednym z najmocniejszych atutów w krajowym arsenale walki z pandemią” – jak zostało ujęte to w laudacji.

„Chciałem serdecznie podziękować Kapitule Nagrody oraz jej szefowi, Prezydentowi Pracodawców RP Andrzejowi Malinowskiemu. Przede wszystkim jednak dziękuję pracownikom, którzy przyczynili się do otrzymania tej nagrody, którzy od początku walczyli na pierwszej linii frontu z koronawirusem” – powiedział prezes Jakub Swadźba, odbierając nagrodę.

Kolejny Wektor „za to, że swoim talentem i pasją zmienił lokalną firmę w narodowego czempiona. Za wizjonerskie podejście do rozwoju przemysłu farmaceutycznego, które przyniosło Polsce rozwój innowacyjnego sektora biotechnologii, a w chwili kryzysu pomogło walczyć z pandemią COVID-19” – trafił do Jerzego Staraka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Polpharma S.A. i Polpharma Biologics Group.

„Chciałbym serdecznie podziękować Kapitule za to wyjątkowe wyróżnienie. Wektor w matematyce charakteryzuje się tym, że ma określony kierunek, zwrot i długość. Cieszę się, że kierunek, który sobie wytyczyłem wiele lat temu, czyli rozwój nowoczesnego sektora farmaceutycznego i biotechnologicznego w Polsce okazał się tym, który prowadzi do sukcesu” – powiedział Jerzy Starak.