Morawiecki: Plany dot. obostrzeń – jutro, ale w luzowaniu potrzebna ostrożność

Szczegóły na temat luzowania bądź utrzymania obostrzeń na kolejne dwa tygodnie zostaną przekazane jutro, podał premier Mateusz Morawiecki. Zastrzegł jednak, że rząd musi „z dużą ostrożnością podchodzić do zmian w katalogu różnych obostrzeń”.

„Owszem, jutro przekażemy perspektywę na kolejne dwa tygodnie i pewne szczegóły zostaną jutro przedstawione, ale cały czas właśnie w związku z dużą liczbą zgonów, z sytuacją wokół Polski, szalejącą epidemią również wokół Polski, musimy być wytrwali, musimy wytrzymać do czasu, kiedy szczepionka zacznie działać na odporność zbiorową” – powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

„Patrzymy z ogromnym niepokojem na kwestię zgonów, dlatego zdając sobie sprawę z tego, że sytuacja jest trudna w wielu branżach, musimy jednak z ostrożnością podchodzić do zmian w katalogu różnych obostrzeń” – dodał.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6 496 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem oraz o 444 ofiarach śmiertelnych (z powodu COVID-19 zmarły 84 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 360 osób).

(ISBnews)