Nowym Głównym Inspektorem Farmaceutycznym została Ewa Krajewska

Premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 8 lutego 2021 r. Ewę Krajewską na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego, poinformowało Ministerstwo Zdrowia (MZ).

Nominację wręczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Moim celem jako Głównego Inspektora Farmaceutycznego jest zarówno szersze włączenie GIF w bieżące zarządzanie walką z epidemią od strony bezpieczeństwa farmaceutycznego, jak i zabezpieczenie potrzeb pacjentów poza sferą covidową. Chcę przybliżyć społeczeństwu wagę i znaczenie działania wojewódzkich inspekcji farmaceutycznych” – powiedziała nowa szefowa GIF, cytowana w komunikacie.

Mgr farm. Ewa Krajewska jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ma wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w zakresie zarządzania jednostkami aptecznymi, projektami ogólnopolskimi związanymi z propagowaniem nauki i rozwojem zawodowym farmaceutów, podano w komunikacie.

Ewa Krajewska ma rozległą wiedzę z zakresu mechanizmów funkcjonujących na rynku lekowym w odniesieniu do aptek, szpitali oraz Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji resortu zdrowia, który uczestniczy w podejmowaniu strategicznych decyzji dla szeroko pojętej polityki lekowej państwa, podano także.

Od marca 2020 r. Krajewska pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Była także zastępcą Przewodniczącego Zespołu ds. opieki farmaceutycznej, przewodniczącą Zespołu ds. dostępności tlenu medycznego i członkiem Komitetu Sterującego na wspólne zakupy w KE.

(ISBnews)