MedApp ma umowę dystrybucyjną z francuskim FP Business dot. CarnaLife Holo

MedApp zawarł umowę dystrybucyjną z francuskim partnerem FP Business dotyczącą CarnaLife Holo – systemu obrazowania 3D wykorzystywanego w kardiologii, onkologii, ortopedii, radiologii oraz laryngologii, podała spółka. W ramach umowy na wyłączność, dystrybutor dysponuje prawem do zawierania umów subdystrybucyjnych na terenie Francji i Luksemburga za zgodą MedApp. Spodziewane wpływy z umowy w ciągu trzech lat to 2,1 mln euro.

W przypadku realizacji przez dystrybutora przyjętego planu sprzedaży ustalonego na pierwsze 3 lata obowiązywania umowy, MedApp uzyska w tym okresie przychód na poziomie 2 073 660 euro (ok. 9,47 mln zł) z tytułu sprzedaży aplikacji CarnaLife Holo. Realizacja przyjętego planu sprzedaży gwarantuje dystrybutorowi utrzymanie statusu wyłączności, wynika z materiału.

Z uwagi na specjalizację FP Business, oferta MedApp w pierwszej kolejności kierowana będzie do lekarzy specjalistów i podmiotów leczniczych wyspecjalizowanych w onkologii i ortopedii, takich jak: prywatne i publiczne szpitale, przychodnie, domy opieki, czy centra rehabilitacji.

„Medycyna cyfrowa i innowacje związane ze zdrowiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko pacjentów i lekarzy, ale również partnerów zainteresowanych dystrybucją rozwiązań software’owych wspierających nowoczesną medycynę. Widzimy jak szybko rozwija się rynek nowoczesnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i digital therapeutics w medycynie. Jesteśmy dumni, że możemy nasze rozwiązania wspierające ten obszar oferować nie tylko w Polsce i Wielkiej Brytanii, ale także na kolejnych europejskich rynkach. Podpisana umowa współpracy z FP Business jest dowodem potencjału na implementację innowacyjnych technologicznie rozwiązań sektora medtech pochodzących z Polski” – powiedział CEO MedApp Krzysztof Mędrala, cytowany w komunikacie.

„Decydujemy się na integrację rozwiązań spółki MedApp z naszą ofertą produktów i procesem leczenia, ponieważ wierzymy, że ta autorska technologia obrazowania danych medycznych 3D doskonale uzupełnia dostępne już techniki. Dzięki współpracy jaką podejmujemy, nasi francuscy i luksemburscy specjaliści będą mogli wykorzystać system Carnalife Holo do oceny trafności przedoperacyjnej i śródoperacyjnej diagnozy określonego wskazania u swoich pacjentów. W połączeniu z obecnymi technologiami robotycznymi stworzymy doskonałą symbiozę poprawiającą skuteczności leczenia” – dodał managing partner FP Business Fabrice Protois.

FP Business jest francuskim, niezależnym podmiotem, który dzięki krajowej i międzynarodowej sieci chirurgii ortopedycznej i traumatologii, chirurgii naczyniowej i onkologii współpracuje z chirurgami, a także z uznanymi sieciami dystrybucyjnymi na terenie Francji i Luxemburga.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach, jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

(ISBnews)