Niedzielski: Harmonogram odmrażania gospodarki na maj przedstawimy za tydzień

Szczegóły dotyczące odmrażania kolejnych branż gospodarki, w tym branży gastronomicznej i hotelarskiej, a także zasady organizacji uroczystości rodzinnych w maju zostaną przedstawione za tydzień, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Rząd zakłada, że sytuacja epidemiczna będzie się poprawiała.

„W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan, który będzie dotyczył różnych branż gospodarki, bo tutaj przewidujemy, że sytuacja w poszczególnych województwach, ale też w skali całego kraju będzie się poprawiała i dlatego przedstawimy taki plan postępowania dla całego miesiąca maja, który będzie zakładał przywrócenie funkcjonowania zarówno czy branży gastronomicznej, czy branży hotelarskiej i innych branż, które były do tej pory objęte obostrzeniami” – powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że przedstawione zostaną też zasady organizacji imprez rodzinnych.

„W tym planie również odniesiemy się do zagadnienia komunii, wesel, organizacji właśnie tych uroczystości zgodnie z tym duchem, który już częściowo mamy, jeżeli chodzi o limit uprawiania sportu, który już zastosowaliśmy w wysokości 25 osób. Od takiego limitu na pewno będziemy zaczynali” – dodał.

Dzisiaj Niedzielski poinformował, że dotychczasowe obostrzenia zostają utrzymane na kolejny tydzień w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. W pozostałych województwach od 26 IV będzie możliwe przejście na naukę hybrydową dla uczniów klas 1-3 oraz otwarcie salonów urody, fryzjerskich i kosmetycznych.

(ISBnews)