Mabion ma drugie zlecenie od Novavax w zakresie programu szczepionki na COVID-19

Mabion otrzymał od Novavax drugie zlecenie (SOW#2 – ang. Statement of Work # 2) na wykonanie określonych aktywności w ramach umowy ramowej w zakresie programu szczepionki na COVID-19, podała spółka.

„Złożenie SOW#2 nastąpiło w związku z trwającymi negocjacjami dotyczącymi potencjalnej umowy produkcyjnej, na mocy której spółka mogłaby wytwarzać na rzecz Novavax substancję czynną kandydata na szczepionkę na COVID-19 o roboczej nazwie NVX-CoV2373 na skalę komercyjną” – czytamy w komunikacie.

W celu usprawnienia przyszłego procesu produkcji w spółce, Novavax i spółka podpisali SOW#2 w ramach dotychczasowej umowy ramowej, które to zlecenie umożliwia spółce wcześniejsze zamówienie kluczowych surowców do produkcji w ramach uzgodnionego przez strony i finansowanego przez Novavax budżetu, wyjaśniono.

„SOW#2 dotyczy zamówienia wolumenów surowców pozwalających na przyszłe przeprowadzenie procesu komercyjnego wytwarzania substancji czynnej angażującego pełne moce produkcyjne Mabion do końca pierwszej połowy 2022 roku (wg szacunków spółki). W ramach uzgodnień opisanych w SOW#2, spółka otrzyma od Novavax całkowitą przedpłatę na realizację zamówienia surowców. Zakontraktowanie surowców do produkcji na obecnym etapie współpracy tj. z wyprzedzeniem, pozwoli na szybsze rozpoczęcie usług wytwarzania komercyjnego w przypadku zawarcia umowy produkcyjnej” – czytamy dalej.

Po podpisaniu umowy produkcyjnej intencją stron będzie cykliczne składanie analogicznych zleceń na zamówienie surowców (według odrębnie uzgadnianych budżetów i harmonogramów) w kolejnych okresach, podano również.

Jednocześnie spółka poinformowała, że zawarcie umowy produkcyjnej w dalszym ciągu wymaga doprecyzowania przez strony uzgodnień dotyczących kwestii technicznych, finansowych, jakościowych i harmonogramowych oraz uzależnione jest przede wszystkim od pozytywnego zakończenia realizacji pierwszego zamówienia (o charakterze technicznym). W związku z powyższym spółka zwraca uwagę, iż podpisanie SOW#2 nie przesądza o tym czy umowa produkcyjna zostanie finalnie zawarta. W przypadku niezawarcia umowy produkcyjnej, zamówione surowce do produkcji zostaną przekazane Novavax lub rozliczone z Novavax w formie pieniężnej, podsumowano.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)