Radosław Sierpiński został prezesem Agencji Badań Medycznych

Radosław Sierpiński został powołany na stanowisko prezesa Agencji Badań Medycznych (ABM), poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

„Minister @a_niedzielski powołał dziś Radosława Sierpińskiego na prezesa Agencji Badań Medycznych” – czytamy na profilu resortu na Twiterze.

Dotychczas Sierpiński był p.o. prezesa ABM.

Dr hab. Radosław Sierpiński to – jak podano na stronie ABM – lekarz i menedżer, specjalizujący się w zarządzaniu w sektorze medycznym, badaniach klinicznych, HTA i managemencie nauki. Pełni funkcję pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju sektora biotechnologii i niezależności Polski w zakresie produktów krwiopochodnych.

„Posiada rozległe doświadczenie w zakresie badań i rozwoju w biotechnologii oraz szerokie kontakty z międzynarodowymi instytucjami naukowymi i instytucjami zarządzającymi ochroną zdrowia. W obszarze jego zainteresowań znajdują się w szczególności innowacyjne technologie, zarządzanie oraz komercjalizacja badań” – czytamy także.

Sierpiński pracował w Klinice Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie oraz prywatnych jednostkach opieki zdrowotnej, w charakterze lekarza oraz dyrektora medycznego. W latach 2018-2019 był doradcą ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Współpracował z Fundacją i Stowarzyszeniem dla Pacjentów z Zaburzeniami Rytmu Serca – Serce dla Arytmii.

W latach 2018-2020 wchodził w skład Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju reprezentując ministra zdrowia oraz zespoły eksperckie przy ministrze zdrowia oraz ministrze nauki i szkolnictwa wyższego. Był przewodniczącym rady społecznej SCCHS w Zabrzu oraz wiceprzewodniczącym rady społecznej OW Mazowieckiego NFZ. W latach 2019-2020 zasiadał w radzie nadzorczej spółki PZU Zdrowie.

Agencja Badań Medycznych (ABM) jest państwową agencją odpowiedzialną za rozwój badań w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Swoją działalność rozpoczęła w 2019 roku.

(ISBnews)