Pharmena rozszerzy sprzedaż produktów z cząsteczką 1-MNA o terapię postcovidową

Pharmena, która posiada ochronę patentową na zastosowanie cząsteczki 1-MNA, zamierza uwzględnić wyniki najnowszych badań, które potwierdziły pozytywny wpływ zastosowania cząsteczki 1-MNA u osób z powikłaniami powstałymi w następstwie przejścia koronawirusa SARS-CoV-2 i rozszerzyć strategię sprzedaży produktów o zastosowanie związane z terapią postcovidową, podała spółka.

Cząsteczka 1-MNA została zarejestrowana w Unii Europejskiej jako nowa żywność przez Grupę Pharmena.

„To szczególny moment w potencjalnym szerokim zastosowaniu 1-MNA. Wyniki badań u pacjentów z powikłaniami powstałymi po przechorowaniu COVID-19 wskazują, iż zastosowanie 1-MNA w terapii wpłynęło na zmniejszenie niekorzystnych objawów” – powiedział prezes Pharmeny Konrad Palka, cytowany w komunikacie.

Cząsteczka 1-MNA jest naturalnie występującym metabolitem witaminy B3. Liczne badania Pharmeny wskazują, iż 1-MNA działa przeciwzapalnie poprzez redukcję poziomu markerów stanu zapalnego w organizmie, wpływa na utrzymanie prawidłowej pracy śródbłonka naczyniowego oraz układu sercowo-naczyniowego. Pharmena obecnie pracuje nad zastosowaniem 1-MNA jako kandydata na lek m.in. w CVID-19. Cząsteczka 1-MNA została również zarejestrowana na terenie Unii Europejskiej jako nowa żywność i występuje w suplementach diety spółki chronionych prawem patentowym, zaznaczono.

Pharmena jest jedynym producentem suplementów diety pod marką Menavitin oraz dermokosmetyków pod marką Dermena i Allerco zawierających cząsteczkę 1-MNA.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. W 2019 r. przeszła na rynek główny GPW z NewConnect, gdzie była notowana od 2008 r.

(ISBnews)