ProCarePlus Pharma planuje debiut na NewConnect na przełomie III i IV kw.

ProCarePlus Pharma jest w trakcie procesu ubiegania się o wprowadzenia akcji na rynek NewConnect, podała spółka. Debiutowi nie będzie towarzyszyła emisja akcji. ProCarePlus Pharma zakłada systematyczny rozwój portfolio leków i suplementów diety o potwierdzonej wartości klinicznej w wielu obszarach rynku farmaceutycznego.

„Model biznesowy ProCarePlus Pharma zakłada koncentrację na sprzedaży suplementów diety, leków generycznych oraz leków typu generyk plus, tj. sprawdzonych substancjach czynnych w nowych wskazaniach, nowej formie czy też dostępnych bez recepty. Liczymy, że realizowany model biznesowy zapewni nam dynamiczny wzrost skali biznesu w najbliższych latach. Naszą ambicją jest również rozwój w przyszłości innowacyjnych leków we współpracy z polskimi jednostkami akademickimi” – powiedział prezes ProCarePlus Pharma Tomasz Stramek, cytowany w komunikacie.

W lipcu 2021 r. ProCarePlus Pharma zawarła umowę z greckimi firmami na licencję i dostawę leku zawierającego w składzie substancję aktywną Rivaroxaban – jednego z najważniejszych leków kardiologicznych w chorobie zakrzepowo-zatorowej. Zawarta umowa obejmuje m.in. dostawy leku do 2024 r. na minimalną kwotę 590 tys. euro.

„W kolejnych kwartałach będziemy dążyli do zawarcia następnych ważnych umów z dużymi podmiotami na licencję i dostawę na polski rynek leków. W spektrum naszego zainteresowania znajdują się zarówno leki dobrze znane o ugruntowanej pozycji rynkowej oraz leki niedostępne na polskim rynku, które są poszukiwane przez lekarzy i pacjentów” – dodał Stramek.

Ponadto w portfolio spółki znajduje się obecnie 6 suplementów diety (Insudiab, Cyncor, CyncorC, Lumbagor, Artroreg, Gastrit). Obecnie prowadzona jest ich sprzedaż internetowa oraz rozwijana współpraca z sieciami aptecznymi i hurtowniami farmaceutycznymi.

ProCarePlus Pharma jest firmą farmaceutyczną powstałą w 2019 r. na bazie doświadczeń ekspertów z branż: farmaceutycznej, medycznej i finansowej. Spółka koncentruje się na szybko rosnących segmentach rynku farmaceutycznego. ProCarePlus Pharma rozwija szerokie portfolio leków i suplementów diety o potwierdzonej wartości klinicznej. Model działania spółki zakłada koncentrację na sprzedaży leków typu generyk plus tj. sprawdzonych substancjach czynnych w nowych wskazaniach, nowej formie czy też dostępnych bez recepty.

(ISBnews)