Michał Romański zostanie nowym CFO Mercator Medical

Członek zarządu i dyrektor finansowy Mercator Medical Witold Kruszewski złożył rezygnację z pełnienia funkcji ze skutkiem na 30 września 2021 r., podała spółka. Nowym dyrektorem finansowym Mercator Medical wybrany został Michał Romański, który rozpoczął już proces wdrożenia. Dzięki temu najbliższe NWZ będzie mogło powołać obecnego CFO do rady nadzorczej.

„Dziękuję Witoldowi Kruszewskiemu za osiem lat intensywnej pracy operacyjnej w Grupie Mercator Medical, w trakcie których zespołowo stawiliśmy czoło wielu wyzwaniom w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Wiedza o tym, jak funkcjonuje Mercator oraz posiadane doświadczenie powinny zostać wykorzystane i w dalszym ciągu służyć budowie wartości. Zaproponowałem w związku z tym Witoldowi Kruszewskiemu wejście do rady nadzorczej. Wyrażam przekonanie, że moja propozycja spotka się z akceptacją innych akcjonariuszy na najbliższym walnym zgromadzeniu” – powiedział prezes i wiodący akcjonariusz Mercator Medical Wiesław Żyznowski, cytowany w komunikacie.

„Jednocześnie już oficjalnie witamy w zespole Michała Romańskiego, którego kompetencje są niezwykle ważne w nowym rozdziale historii Grupy Mercator Medical. Mamy ambicje realizować duże projekty inwestycyjne, zarówno w sferze produkcyjnej, jak również w obszarze M&A, a nasz biznes staje się jeszcze bardziej globalny” – dodał.

Michał Romański przez 10 lat był związany z firmami kontrolowanymi przez jednego z największych polskich przedsiębiorców i inwestorów, Michała Sołowowa – piastował stanowiska prezesa w spółce holdingowej FTF Columbus (2016-2020) oraz dyrektora finansowego i członka zarządu w spółce Cersanit (2010-2016). Wcześniej był związany z firmą audytorską Deloitte (1997-2009), a przez ostatni rok prowadził działalność doradczą. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, studiów podyplomowych HR na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiów International MBA Krakowskiej Szkoły Biznesu i St. Gallen Business School, jak również programów ICAN Institute, podano również.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka zadebiutowała na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,83 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)