Genomtec dokonał nowego zgłoszenia patentowego w Wielkiej Brytanii

Genomtec dokonał zgłoszenia patentowego pn. „Thermal interface arrangement” w zakresie autorskiej metody przekazywania i pomiaru ciepła w Urzędzie ds. Własności Intelektualnej Wielkiej Brytanii (UK IPO), podała spółka. Wynalazek ten może mieć szerokie zastosowanie nie tylko w diagnostyce, ale też w rozwiązaniach biomedycznych, elektronice czy mechanice.

„Opłaty pochodzące z potencjalnego wykorzystania chronionych patentem wynalazków, czy sprzedaży licencji, są możliwym źródłem przychodów spółki. Dzisiaj Genomtec posiada już 6 przyznanych patentów na swoje autorskie rozwiązania technologiczne, które nie tylko mogą być wykorzystywane w diagnostyce genetycznej, ale i w innych branżach, czego przykładem jest właśnie zgłoszony do ochrony wynalazek” – powiedział prezes Miron Tokarski, cytowany w komunikacie.

Opisane zgłoszenie patentowe zwiększa – jak podkreśla spółka – własność intelektualną firmy Genomtec, jej przewagę konkurencyjną i unikalność opracowywanych rozwiązań diagnostycznych.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Flagowym rozwiązaniem spółki jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT. Innowacyjny system diagnostyczny będzie w stanie przeprowadzić jednocześnie kilka testów z jednej próbki, m.in. w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych drogą płciową, w czasie 15 minut. Spółka prowadzi prace nad kilkoma rozwiązaniami z zakresu mobilnej diagnostyki molekularnej. Świadczy również usługi badawcze oraz diagnostyczne dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Genomtec zadebiutował na rynku NewConnect w marcu 2021 r.

(ISBnews)