Selvita ma zlecenie wsparcia projektów spółki farmaceutycznej wart. 5,13 mln zł

Selvita otrzymała zlecenie o wartości całkowitej 1,1 mln euro (5,13 mln zł) na podstawie umowy ramowej z 20 czerwca 2018 r. z jedną z największych spółek farmaceutycznych na świecie z siedzibą w Niemczech, podała spółka.

„Przedmiotem zlecenia jest wsparcie chemiczne w modelu FTE projektów badawczo-rozwojowych klienta prowadzących do odkrywania nowych leków w ciągu najbliższych 12 miesięcy” – czytamy w komunikacie.

Biorąc pod uwagę wartość zlecenia, zarząd uznaje otrzymane zlecenie za istotne dla realizacji długoterminowych planów grupy Selvita, mających na celu zbudowanie silnej pozycji na międzynarodowym rynku badań przedklinicznych CRO (Clinical Research Organization), dodano.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO S.A.) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvita S.A. formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty – Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) i Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.).

(ISBnews)