Lux Med przejmuje MedPolonia

Grupa Lux Med kontynuuje wzmacnianie swoich kompetencji w obszarze szpitalnictwa. 21 kwietnia została podpisana umowa, na mocy której spółka MedPolonia z Poznania dołącza do Grupy.

W ramach spółki MedPolonia działa wielospecjalistyczny szpital, trzy placówki ambulatoryjne i rozbudowany ośrodek badań klinicznych. Szpital posiada dwie sale operacyjne i nowoczesną pracownię endoskopową. Rocznie wykonuje około 3 tys. operacji i 1,5 tys. endoskopii przewodu pokarmowego. W ambulatoriach znajduje się 40 poradni specjalistycznych, w których w ciągu roku wykonuje się około 70 tys. konsultacji medycznych.

„Do naszej Grupy dołącza spółka, która od wielu lat odgrywa kluczową rolę na rynku prywatnych usług medycznych w Wielkopolsce. To ważny krok w naszym rozwoju, który pozwoli nam poszerzyć ofertę o kolejne, nowoczesne i wysokospecjalistyczne usługi szpitalne. Mamy ambicję, by zmieniać dotychczasowy model funkcjonowania rynku ochrony zdrowia w Polsce i zaoferować pacjentom realną alternatywę dla publicznego systemu opieki szpitalnej” – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy Lux Med.

Szpital MedPolonia jest 14. szpitalem w Lux Med. Zatrudnia 330 pracowników, w tym 134 lekarzy specjalistów i 40 operatorów z różnych dziedzin medycznych.

Z początkiem 2022 r. firma wprowadziła na rynek własną ofertę opieki szpitalnej: ubezpieczenie szpitalne LUX MED Pełna Opieka to produkt bazujący przede wszystkim na infrastrukturze szpitalnej Grupy. To pierwsza na rynku polisa „All risk”, obejmująca całość leczenia: od diagnostyki szpitalnej, przez zabiegi planowe, pomoc w nagłych przypadkach, aż po rehabilitację poszpitalną i przegląd zdrowia.