Spółka zależna Medinice poinformowała o wcześniejszym zamknięciu badania klinicznego

JitMed – spółka zależna Medinice – wysłał do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) powiadomienie o wcześniejszym zamknięciu (tj. z dniem 31 marca 2022 r.) badania klinicznego wyrobu AtriClamp, podało Medinice.

„Emitent planuje kontynuować w ramach spółki projekt polegający na przygotowaniu wyrobu AtriClamp do komercjalizacji, po przeprowadzeniu dalszych szczegółowych analiz, z uwzględnieniem dotychczasowego badania klinicznego i wykonaniu dalszych testów i badań poprzedzających komercjalizację wyrobu, po spełnieniu wszystkich wymogów prawnych i medycznych zgodnie z wytycznymi nowego rozporządzenia w sprawie wyrobów medycznych MDR” – czytamy w komunikacie.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w grudniu 2020 r.

(ISBnews)