Inno-Gene zgłosił do rejestracji w URPL 6 zestawów do diagnostyki na bazie Real-Time PCR

Centrum Badań DNA (CBDNA) – spółka zależna Inno-Gene zgłosiła do Urzędu Rejestracji Wyrobów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych sześć produktów własnych – zestawów do diagnostyki opierających się o technologię Real-Time PCR i przeznaczonych do diagnostyki mikroorganizmów w materiale pochodzenia ludzkiego lub zwierzęcego, podało Inno-Gene.

Zgłoszone zestawy to:

1) CBDNA Toxoplasma gondii Real-Time PCR kit,

2) CBDNA Mycoplasma Pneumoniae Real-Time PCR kit,

3) CBDNA Borrelia Burgdorferi Real-Time PCR kit,

4) CBDNA Bartonella henselae Real-Time PCR kit,

5) CBDNA Babesia divergens Real-Time PCR kit,

6) CBDNA Anaplasma Phagocytophilum Real-Time PCR kit.

„Rejestracja produktów w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych umożliwi CBDNA produkcję i sprzedaż odczynników laboratoryjnych IVD (diagnostyka in vitro), otrzymanie świadectwa wolnej sprzedaży i sprzedaż zagraniczną” – czytamy w komunikacie.

Inno-Gene S.A. to grupa spółek działających w obszarach genomiki, diagnostyki genetycznej oraz bioinformatyki. Inno-Gene posiada największą w Polsce ofertę badań genetycznych – dostarcza komercyjne rozwiązania, współpracując z klinikami, laboratoriami oraz gabinetami lekarskimi różnych specjalizacji biotechnologicznych. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

(ISBnews)