Biomed Lublin ma zamówienie z Hiszpanii na Onko BCG 100 warte 902 tys. euro

Biomed Lublin otrzymał zamówienie od hiszpańskich firm Mana Farma SL i Laboratorios Gebro Pharma na dostawę łącznie 11 tys. opakowań produktu Onko BCG 100, podała spółka. Wartość zamówienia wynosi 902 000 euro (ok. 4 199 531,6 zł). Realizacja zamówienia nastąpić ma partiami w II i III kw. 2022 r.

„Obie hiszpańskie firmy uzyskały pozwolenie na import dla produktu leczniczego Onko BCG 100, którego wytwórcą i podmiotem odpowiedzialnym jest emitent. Pozwolenia na import zostały wydane przez Hiszpańską Agencję Leków i Produktów Zdrowotnych działającą w ramach Ministerstwa Zdrowia w Hiszpanii, z terminem ważności do dnia 13 maja 2023 r., z uwagi na deficyt produktów leczniczych o charakterystyce Onko BCG na rynku hiszpańskim” – czytamy w komunikacie.

W ocenie zarządu, dostawa Onko BCG na rynek hiszpański będzie zdarzeniem pozytywnym dla spółki, ze względu na znaczną poprawę struktury przepływów pieniężnych w bieżącym i przyszłym kwartale, podkreślono.

„Ponadto nawiązanie współpracy z Mana Farma SL oraz Laboratorios Gebro Pharma S.A. pozwala na wejście spółki z produktem leczniczym Onko BCG na rynek hiszpański, a w dalszej perspektywie rejestrację Onko BCG na tym rynku. Wydanie pozwolenia na import przez ministerialną Agencję Leków i Produktów Zdrowotnych w Hiszpanii świadczy o brakach produktów leczniczych o charakterystyce Onko BCG na tym rynku, co potwierdza słuszność przyjętej strategii przez emitenta, polegającą na istotnym zwiększeniu potencjału produkcyjnego tego deficytowego preparatu oraz ekspansji sprzedaży na rynki zagraniczne” – zakończono.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

(ISBnews)