Szpitala Medicover po raz kolejny z akredytacją Ministra Zdrowia

Szpital Medicover po raz czwarty znalazł się na liście placówek medycznych akredytowanych we wrześniu br. przez Ministerstwo Zdrowia. Placówka otrzymała najwyższy wynik certyfikacji w Polsce.

Wielospecjalistyczny Szpital Medicover, mieszczący się na warszawskim Wilanowie, już po raz czwarty został uwzględniony na liście akredytowanych przez Ministra Zdrowia placówek o najwyższym standardzie leczenia i bezpieczeństwa pacjentów. Certyfikat akredytacyjny oznacza również, że warszawski Szpital Medicover dysponuje wykwalifikowaną kadrą medyczną oraz profesjonalnym sprzętem medycznym. Zgodność ze standardami akredytacyjnymi na poziomie 96 proc. przyniosła w tym roku Szpitalowi Medicover najlepszy wynik akredytacji w Polsce.

„Kolejna akredytacja Ministra Zdrowia dla Szpitala Medicover jest oficjalnym potwierdzeniem wysokiej jakości i bezpieczeństwa, które zapewniamy naszym pacjentom. Dla nas samych to dowód, że konsekwentnie trzymamy się raz obranego kierunku rozwoju, a mianowicie: jesteśmy zorientowani na najwyższy możliwy standard opieki zdrowotnej. Tegoroczny, najwyższy wynik zgodności z wymogami ministerialnych akredytacji, to dla nas spektakularny sukces i bodziec, by nadal stawiać sobie wysoko poprzeczkę i nieustannie się doskonalić” – komentuje Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.

Akredytacji placówek medycznych dokonuje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – jednostka Ministerstwa Zdrowia. W przypadku osiągnięcia przez placówkę wyniku minimum 75 proc. zgodności z wymogami akredytacji, ta jest przyznawana na trzy lata. Udział w procesie akredytacyjnym jest dobrowolny. W jego trakcie weryfikowane są takie obszary, jak: realizacja ciągłości i kompleksowości leczenia, dbałość o respektowanie praw i obowiązków pacjenta, profilaktyka i terapia zakażeń, czy stosowanie skutecznych środków przeciwbólowych po zabiegach.

W całej Polsce działa 898 szpitali – aktualnie certyfikaty akredytacji posiada 177 szpitali i 201 placówek POZ.