Mabion ma zgodę EBOR na 15 mln USD kredytu m.in. rozbudowę zakładu w Konstantynowie

Mabion uzyskał zgodę na kredyt o wartości 15 mln USD od komitetu kredytowego Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) m.in. na rozbudowę zakładu w Konstantynowie Łódzkim na na okres 2 lat, podała spółka.

„Celem kredytu ma być w szczególności sfinansowanie rozbudowy i modernizacji obecnego zakładu emitenta zlokalizowanego w Konstantynowie Łódzkim. Inwestycja ta związana jest z realizacją komercyjnej produkcji kontraktowej, na podstawie umowy z Novavax, Inc. […], a także realizacją innych potencjalnych projektów CDMO (podmiot prowadzący kontraktowe wytwarzanie i rozwój, ang. Contract Development and Manufacturing Organization). Finansowanie, zgodnie z uzgodnieniami będzie również częściowo przeznaczone na refinansowanie istniejącego zadłużenia” – czytamy w komunikacie.

Dostępność finansowania będzie uzależniona m.in. od zawarcia umowy kredytowej z EBOR, o czym spółka poinformuje odrębnym raportem, podano także.

Kredyt ma zostać udzielony przez EBOR na okres 2 lat od daty podpisania umowy, z możliwością wcześniejszej spłaty.

„W ostatnich miesiącach prowadziliśmy intensywne rozmowy z instytucjami finansowymi związane z pozyskaniem finansowania dłużnego na rozbudowę istniejącego zakładu produkcyjnego, pozwalającego na istotne zwiększenie mocy wytwórczych. Nasza wiarygodność wobec banków wzrosła w ostatnim czasie z uwagi na realizowanie stabilnego i przewidywalnego pod względem przepływów operacyjnych kontraktu z firmą Novavax. Efektem tych rozmów jest otrzymana dzisiaj zgoda komitetu kredytowego EBOR, która daje nam możliwość pozyskania długu z przeznaczeniem na finansowanie strategicznych planów rozwoju spółki” – skomentował prezes Krzysztof Kaczmarczyk, cytowany w komunikacie.

Mabion jest zintegrowaną polską firmą biofarmaceutyczną, której głównym obszarem działania jest opracowywanie i rozwój leków najnowszej generacji opartych na technologii białek rekombinowanych (np. przeciwciał monoklonalnych). W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)