Pharmena ma umowy dystrybucyjne z Longevity Lunch Lab na rynki USA, Kanady i Meksyku

Pharmena podpisała umowy dystrybucyjne z Longevity Lunch Lab na sprzedaż suplementów diety zawierających cząsteczkę 1-MNA pod marką Endotelio i produktów dermokosmetycznych pod marką Dermena na rynki USA, Kanady i Meksyku, podała spółka. Każda z umów został zawarta na okres 3 lat z możliwością jej przedłużenia.

„Właśnie podpisaliśmy nowe umowy na zagraniczną dystrybucję produktów na tak znaczących rynkach zbytu jakimi są: USA, Kanada i Meksyk. Kontrakty dotyczą sprzedaży naszych suplementów diety zawierających innowacyjną cząsteczkę 1-MNA, które dostępne będą pod marką Endotelio oraz produktów dermokosmetycznych, których oferta obowiązywać będzie pod nazwą Dermena. Daje nam to duży potencjał do rozwoju, dalszego wzrostu przychodów oraz geograficznej dywersyfikacji sprzedaży” – powiedział prezes Konrad Palka, cytowany w komunikacie.

Jak wskazuje spółka, rynkiem referencyjnym dla suplementów diety Endotelio oraz dermokosmetyków Dermena są produkty przeciwstarzeniowe z grupy Nicotinamide Adenine Dinucleotide (NAD). Według raportu Global Market Insights, wartość globalnego rynku NAD szacowana była na 488 mln USD w 2021 roku, a w 2030 roku ma osiągnąć wartość ponad 1,4 mld USD z CAGR 13%.

Firma Longevity Lunch Lab. LLC, zajmuje się rozwojem biznesu dla Boulder Longevity Institute, innowacyjnej kliniki medycznej z siedzibą w Boulder w Kolorado założonej w 2006, której celem jest oferowanie klientom najbardziej zaawansowanych, opartych na badaniach produktów z obszaru przeciwdziałaniu starzeniu się tzw. anti-ageing. Grupa Lunch, z siedzibą w Denver Kolorado, ściśle współpracuje ze strategicznymi partnerami branżowymi, w tym Longevity Labs Inc, firmą zajmującą się bezpośrednią dystrybucją i marketingiem specjalistycznych suplementów diety w Ameryce Północnej, wymieniono w informacji.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. W 2019 r. przeszła na rynek główny GPW z NewConnect, gdzie była notowana od 2008 r.

(ISBnews)