Medinice ma umowę z Clairfield Partners na doradztwo zw. m.in. z komercjalizacją projektów

Medinice podpisało umowę z Clairfield Partners LLC na doradztwo w procesie tworzenia partnerstw strategicznych, sprzedaży licencji oraz sprzedaży własności intelektualnej i związanej z nią technologii, podała spółka.

Clairfield będzie odpowiedzialny za identyfikację i wybór potencjalnych nabywców i partnerów. Działanie to będzie obejmowało przygotowanie niezbędnych materiałów oraz nawiązanie kontaktów z globalnymi firmami z branży ochrony zdrowia. Clairfield będzie również wspierać Medinice w organizacji procesu due diligence, kształtowaniu strategii negocjacyjnej oraz zarządzaniu ostatecznymi rozmowami związanymi z transakcją. Medinice planuje skomercjalizować swój pierwszy projekt jeszcze w tym roku, podano.

„Z uwagi na globalny potencjał naszych projektów cieszymy się na współpracę z tak doświadczonym partnerem, jest to dla nas potwierdzeniem atrakcyjności rozwijanych przez nas technologii. Przez wiele lat ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć ten etap rozwoju. Nasz najbardziej zaawansowany projekt, czyli PacePress, jest w fazie badań klinicznych i może być pierwszym kandydatem do komercjalizacji. Blisko za nimi w rozwoju są także MiniMax oraz CoolCryo. Cieszymy się, że Clairfield dostrzegł potencjał naszej spółki i będzie nas wspierał w wyborze globalnego partnera strategicznego, co pozostaje naszym priorytetem na ten rok” – powiedział prezes Medinice Sanjeev Choudhary, cytowany w komunikacie.

Clairfield doradza firmom średniej wielkości w zakresie fuzji, przejęć i sprzedaży, a także świadczy dodatkowe usługi z zakresu corporate finance, głównie w relacjach międzynarodowych.

„Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Medinice i cieszymy się, że będziemy im towarzyszyć w realizacji pełnego potencjału na rynku kardiologii interwencyjnej i kardiochirurgii” – dodał partner zarządzający Clairfield International Crosby O’Hare.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2020 r.

(ISBnews)