Medapp widzi wzrost zainteresowania CarnaLife Holo w kraju i za granicą

Medapp dostrzega w ostatnich tygodniach wzrost zainteresowania technologią CarnaLife Holo ze strony środowiska medycznego, szpitali czy dystrybutorów zarówno w kraju, jak i za granicą, poinformował ISBnews prezes Krzysztof Mędrala.

„W ostatnich tygodniach widzimy wzrost zainteresowania naszą przełomową technologią CarnaLife Holo ze strony środowiska medycznego, szpitali czy dystrybutorów zarówno w kraju, jak i za granicą. Niewątpliwie pomaga nam niedawne uzyskanie certyfikatu FDA (U.S. Food and Drug Administration) dla tego wyrobu medycznego, co dodatkowo przekłada się na kolejne zapytania o naszą ofertę od nowych klientów” – powiedział ISBnews Mędrala.

W opinii prezesa jest to ważne z uwagi na dalszą popularyzację innowacyjnej technologii CarnaLife Holo i zwiększa szanse spółki na poprawę jej przyszłych wyników finansowych.

MedApp podkreśla, że do tej pory zostało już wykonanych kilkaset zabiegów medycznych z użyciem technologii CarnaLife Holo.

„To dość aktywny czas dla spółki. Bierzemy udział w dużej liczbie konferencji w Polsce i za granicą. Jesteśmy zadowoleni m.in. z niedawnej obecności na prestiżowym kongresie EuroPCR 2023, który odbył się kilka tygodni temu w Paryżu” – dodał Mędrala.

Pod koniec maja technologia CarnaLife Holo otrzymała również godło „Teraz Polska” w kategorii innowacji, przypomniał też prezes.

Równocześnie MedApp wciąż kontynuuje poszukiwania inwestora strategicznego, który pomógłby spółce w ekspansji na kluczowym amerykańskim rynku.

Krakowska spółka rozszerza grupę kapitałową o nowe podmioty. W minionym tygodniu w MedApp Radiotherapy podwyższono kapitał zakładowy do kwoty 53 mln zł. Firma ta będzie prowadziła prace w zakresie wykorzystania i dostosowania technologii CarnaLife Holo w dziedzinie radioterapii. Emitent zarejestrował też spółkę MedApp AI – odpowiedzialną za rozwój i wykorzystanie uczenia głębokiego (ang. Deep Learning) oraz MedApp Clinics, która ma rozwijać nowe zastosowania dla klinik i przychodni na bazie aktualnie oferowanych technologii.

MedApp to notowana na NewConnect spółka technologiczna, która oferuje innowacyjne, unikalne rozwiązania software’owe z zakresu diagnostyki obrazowej i usług medycyny cyfrowej nowej generacji (medtech). Są one oparte na rozwiązaniach sztucznej inteligencji, mieszanej rzeczywistości i obrazowania 3D. Rozwiązania MedApp znajdują zastosowanie w takich dziedzinach, jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne (CarnaLife System) oraz holograficzne obrazowanie 3D/4D (CarnaLife Holo).

(ISBnews)