PolTREG ma umowę z IQVIA – doradcą w procesie komercjalizacji technologii

PolTREG zawarł z grupą IQVIA, podmiotem świadczącym usługi doradcze dla firm farmaceutycznych, umowę ramową w zakresie doradztwa w procesie komercjalizacji technologii spółki, podał PolTREG.

„Jednocześnie w tym samym dniu podpisana została szczegółowa umowa na przeprowadzenie analiz i prognoz rynkowych oraz przygotowanie materiałów potwierdzających wartość i przewagi produktów rozwijanych przez spółkę, które będą mogły być wykorzystywane w negocjacjach z partnerami branżowymi. W ramach współpracy IQVIA zidentyfikuje możliwości w zakresie dotarcia do osób decyzyjnych i nawiązania partnerstwa strategicznego z globalnymi firmami farmaceutycznymi” – czytamy w komunikacie.

IQVIA jest największym i najbardziej renomowanym globalnym podmiotem specjalizującym się w analizie danych, badaniach klinicznych i usługach doradczych dla sektora ochrony zdrowia, podkreślono.

„Wybór doradcy stanowi realizację modelu komercjalizacji określonego w strategii spółki, w którym elementami wspierającymi zawarcie umowy partneringowej są: (a) opracowanie raportu analitycznego szacującego potencjał komercyjny opracowanych terapii (b) zbudowanie ścieżki rejestracyjnej w procedurze amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (Food and Drug Administration FDA) oraz (c) zbudowanie Advisory Board złożonego z globalnych Key Opinion Leaders” – czytamy dalej.

PolTREG jest światowym pionierem terapii komórkowych opartych na Tregach – najbardziej zaawansowanym w badaniach klinicznych. Twórcy PolTREG przeprowadzili pierwsze na świecie podanie preparatu TREG u człowieka. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2021 r.

(ISBnews)