Medicalgorithmics ma list intencyjny z Aidmed; analizuje wejście na rynek monitoringu snu

Medicalgorithmics podpisał list intencyjny z Aidmed – polską spółką z branży technologii medycznych, zajmującą się oprogramowaniem do monitorowania snu i urządzeniami medycznymi, podała spółka.

Celem współpracy jest zbadanie możliwości potencjalnej komercjalizacji i dalszego rozwoju rozwiązań Aidmed. Nawiązując współpracę z Aidmed, Medicalgorithmics może rozszerzyć swoją działalność i wejść na nowy rynek monitorowania snu, podkreślono.

„Podpisaliśmy list intencyjny z Aidmed z zamiarem potencjalnego wejścia na nowy rynek monitoringu snu, który łączy się z diagnostyką kardiologiczną. Analizujemy nowe kierunki diagnostyczne, które wpisują się w naszą strategiczną wizję globalnego dostawcy innowacyjnych rozwiązań dla sektora ochrony zdrowia. Dzięki współpracy z Aidmed będziemy mogli wzbogacić naszą ofertę o nowe rozwiązania. Warto zwrócić uwagę, że wiele chorób zaburzeń snu ma podłoże kardiologiczne. Aidmed ma gotowe rozwiązanie, które może pomóc w diagnostyce tych zaburzeń” – powiedział wiceprezes ds. handlowych w Medicalgorithmics Jarosław Jerzakowski, cytowany w komunikacie.

Wejście na nowe, powiązane rynki technologii medycznych i oprogramowania jest częścią nowej strategii BioFund Capital Management. List intencyjny zakłada zbadanie możliwości sprzedaży rozwiązań Aidmed międzynarodowymi kanałami dystrybucji Medicalgorithmics.

Porozumienie zakłada też, że obie strony będą mogły wspólnie ubiegać się o certyfikację urządzeń medycznych Aidmed na zagranicznych rynkach (m.in. USA i Kanada). Obie strony dopuszczają również możliwość wspólnego rozwoju usług zdalnego monitorowania, w tym dotyczących zaburzeń pracy serca. List intencyjny między Medicalgorithmics i Aidmed został zawarty na okres 6 miesięcy, wynika z materiału.

Wielkość rynku urządzeń technologii snu przekroczyła 17,9 mld USD w 2022 r. i oczekuje się, że będzie rosnąć w tempie 18,2% CAGR w latach 2023-2032. Aidmed oferuje kompleksowy system do zbierania i analizowania parametrów fizjologicznych pacjenta, składający się z rejestratora Aidmed One, aplikacji mobilnej Aidmed Health, systemu telemedycznego w chmurze Aidmed Cloud. Technologia Aidmed pozwala m.in. ocenić związek rejestrowanych zaburzeń rytmu serca z zaburzeniami oddychania podczas snu, co jest istotne w procesie diagnostycznym, wskazano także.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)