Medicalgorithmics ma umowę z nowym IDTF w USA na oprogram. do diagnostyki kardiologicznej

Medicalgorithmics podpisał umowę z kolejnym IDTF (Independent Diagnostic Testing Facilities) z USA na dostarczenie oprogramowania i algorytmiki do diagnostyki kardiologicznej, podała spółka. Po zakończeniu procesu integracji, rozwiązania Medicalgorithmics będą wykorzystywane do analizy badań EKG z urządzeń amerykańskiego IDTF.

„Zgodnie z umową, Medicalgorithmics dostarczy amerykańskiej placówce IDTF nowoczesne oprogramowanie i algorytmikę do diagnostyki kardiologicznej. […] Technologia polskiej spółki, w tym jej autorskie algorytmy sztucznej inteligencji, zostaną zintegrowane z systemami nowego klienta. Po pomyślnym zakończeniu procesu integracji z systemem kontrahenta, obie strony ustalą docelowy zakres współpracy i wolumen badań, który będzie obsługiwany przez rozwiązania Medicalgorithmics” – czytamy w komunikacie.

To już drugi kontrakt zawarty przez Medicalgorithmics z amerykańskim IDTF po ogłoszeniu przez polską spółkę technologiczną nowej strategii w czerwcu br.

„Nowa strategia rozwoju Medicalgorithmics przynosi efekty. W krótkim czasie podpisaliśmy kolejną umowę z amerykańskim IDTF. Stworzona przez nas technologia, wykorzystująca sztuczną inteligencję, pozwala zautomatyzować i przyśpieszyć proces interpretacji danych o pracy serca pacjentów. Jest to bardzo cenione przez placówki medyczne w USA, co sprawia, że nasze rozwiązanie ma duży potencjał sprzedażowy” – powiedział dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju biznesu na Amerykę Północną James Landis, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z ogłoszoną w czerwcu br. strategią rozwoju, Medicalgorithmics zrezygnował z wyłączonego oferowania zamkniętego ekosystemu do diagnozy chorób serca powiązanego z własnym fizycznym urządzeniem PocketECG. Nowy model biznesowy zakłada rozwój i sprzedaż oprogramowania analitycznego jako samodzielnego produktu i jego integrację z urządzeniami niezależnych od siebie dostawców usług medycznych. W nowej strategii, opracowanej w ścisłej współpracy z Biofund, Medicalgorithmics kładzie duży nacisk na ekspansję na rynku amerykańskim.

W sierpniu br. Medicalgorithmics poinformował o podpisaniu umowy z amerykańską placówką IDTF, której dostarczy nowoczesne oprogramowanie i algorytmikę do diagnostyki kardiologicznej. Wcześniej, w lipcu br. Medicalgorithmics podpisał list intencyjny z firmą Cardiologix, który przewiduje dostawę systemu PocketECG IV do wykrywania arytmii serca wraz z autorskim system sztucznej inteligencji.

IDTF to ważny element amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej. Są to niezależne ośrodki diagnostyki i testów medycznych, operujące w skali regionalnej. Podmioty tego typu świadczą usługi diagnostyczne na rzecz szpitali, klinik, gabinetów lekarskich i innych jednostek służby zdrowia. Wartość rynku usług IDTF w USA jest szacowna na ok. 3,5 mld USD rocznie. Diagnostyka typu CMS (chorób serca) jest po usługach radiologicznych drugim największym obszarem działalności placówek IDTF.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBNews)