Medinice planuje akwizycję spółki specjalizującej się w rozwiązaniach opartych na AI

Medinice podpisało list intencyjny, w którym zadeklarowało chęć nabycia udziałów w innowacyjnej spółce, specjalizującej się w rozwiązaniach opartych na sztucznej inteligencji (AI), dedykowanych elektrofizjologii i kardiologii, podała spółka. Planowana inwestycja w nowy podmiot pozwoli na dywersyfikację działalności Medinice o technologie oparte na rozwiązaniach cyfrowych i AI.

„Mamy szansę wkroczyć w fascynujący nas obszar medycyny jutra, jakim jest sztuczna inteligencja. To właśnie na algorytmach AI oparty jest projekt naszego partnera. Produkt dedykowany jest elektrofizjologii i kardiologii, czyli obszarom, w których jesteśmy ekspertami. Innowacyjność nabywanego rozwiązania polega na maszynowej analizie i przedstawieniu typu i miejsca wystąpienia arytmii serca. To istotne w kontekście podwyższenia efektywności zabiegów ablacji, obniżenia kosztów zabiegowych oraz cyfrowej transformacji w placówkach medycznych. Po sfinalizowaniu wszelkich formalności w zakresie akwizycji naszym celem będzie jak najszybsza komercjalizacja wspomnianego rozwiązania. Dodam, że nabywany projekt jest na zaawansowanym etapie rozwoju i planujemy jego komercjalizację w ciągu dwóch lat” – powiedział prezes Medinice Sanjeev Choudhary, cytowany w komunikacie.

Spółka chce być beneficjentem szybko rosnącego rynku AI w medycynie, a inwestycja w obszarze zaawansowanych rozwiązań cyfrowych otwiera nowe perspektywy rozwoju produktów, podkreślono.

„Rynek doskonale rozumie potencjał sztucznej inteligencji. Nasza spółka jest gotowa go wykorzystać dzięki partnerstwu z firmą, która rozwija technologie AI. Planujemy istotny krok naprzód dla Medinice. Naszym celem jest ciągłe tworzenie i wdrażanie innowacji w kardiologii i kardiochirurgii. Wierzę, że efekty naszych działań już wkrótce będą widoczne i przyniosą wymierne korzyści, zarówno pacjentom, jak i naszym akcjonariuszom” – podsumował CTO w Medinice Grzegorz Wróblewski.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2020 r.

(ISBnews)