Natalia Tomkiewicz, GSK: Poland Global Hub stale się rozwija, podnosi prestiż Polski w strukturach firmy (wideo)

„Poland Global Hub w strukturach GSK powstał 2021 r. i jest bardzo ważny strategicznie jako największa tego typu jednostka w strukturach firmy na świecie. Zatrudniamy ponad 2,5 tysiąca wysokiej klasy specjalistów pracujących na poziomie globalnym w sześciu ważnych dla centrach funkcyjnych” – powiedziała Natalia Tomkiewicz, liderka, odpowiedzialna za Poland Global Hub, w rozmowie z ISBnews.TV.

Huby GSK zapewnią wsparcie dla trzech pionów GSK: farmaceutycznego, ochrony zdrowia i szczepionek.

W skład Poland Global Hub wchodzi m.in centrum badawczo rozwojowe, centrum technologiczne, globalne centrum handlowe zakupów finansowe i zespoły obsługujące globalny łańcuch dostaw (pisaliśmy o tym m.in. GSK planuje otworzyć Finance Hub w Poznaniu, zatrudni 200-300 osób w 2 ciągu lat).

Od 5 lat firma konsekwentnie włącza w procesy sztuczną inteligencję. Polski oddział firmy ciągle się rozwija.  We wrześniu zostało przyjętych do pracy 50 osób i przechodzą właśnie szkolenia wstępne.

„Naszą ambicją z tak wspaniałym zespołem jest, byśmy naprawdę podnieśli prestiż Polski jako lokalizacji, pokazali potencjał intelektualny. Wszystko po to, żeby nasi pacjenci dostawali leczenie innowacyjne i szybciej mieli dostęp do leków ratujących życie i poprawiających jego jakość” – podsumowała Tomkiewicz.

GSK jest jednym z największych inwestorów w polskim przemyśle farmaceutycznym, dostarczającym ponad 300 leków, szczepionek i produktów ochrony zdrowia polskim pacjentom. W Polsce zatrudnia ok. 2000 osób.