Przegląd prasy

stos gazet w tle, pośrodku banner z napisem ISBzdrowie przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Bałtycki
–W Szpitalu Puckim otwarto zmodernizowany Oddział Jednego Dnia i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. Mieści się on w tzw. budynku B, czyli dawnym klasztorze Elżbietanek w Pucku – zabytkowej części powiatowej lecznicy.

Dziennik Polski
–Wypowiedzenia z pracy złożyło 10 z 18 lekarzy zatrudnionych na oddziale ginekologiczno-położniczym w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu. Okres wypowiedzenia upływa z końcem września. To efekt zmian na oddziale, które są z kolei następstwem restrukturyzacji oddziału po śmierci ciężarnej pacjentki w maju 2023 roku. Po tych zdarzeniach w szpitalu zmienił się ordynator oddziału, a dyrekcja zatrudniła pełnomocnika ds. restrukturyzacji. Lekarze nie zgadzają się jednak, aby poprawa jakości obsługi pacjentek była przedstawiana jako propozycja i osiągnięcie nowej władzy.

Głos Wielkopolski
–Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Obornikach ogłosił zawieszenie odwiedzin na oddziale wewnętrznym. Jak poinformował w mediach społecznościowych, decyzja została podjęta w związku z wystąpieniem ogniska epidemiologicznego SARS-CoV-2.