Lux Med przejmuje klinikę stomatologiczną w Rzeszowie

Stomatologia Aleksander Makara” z Rzeszowa dołącza do grupy Lux Med. Placówka posiada pięć foteli dentystycznych.

Oferta kliniki obejmuje m.in. stomatologię zachowawczą poprzez leczenie kanałowe, ortodoncję, protetykę i implantologię, pedodoncję a także zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej.

W klinice pracuje zespół medyczny działający pod przewodnictwem dr. Aleksandra Makary specjalizującego się w implantologii, chirurgii stomatologicznej i stomatologii estetycznej.
Zespół składa się z 10 lekarzy i 18 osób pozostałego personelu, w tym higienistek i asystentek i ma potencjał dalszego wzrostu. Z usług mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

„Przejęcie „Stomatologia Aleksander Makara” jest dowodem konsekwencji z jaką realizujemy strategię umacniania pozycji Grupy w segmencie stomatologicznym. Naszym pacjentom dajemy gwarancję wysokiej jakości niezależnie od miejsca, w którym decydują się na skorzystanie z naszej oferty, a teraz jest to możliwe również na terenie Rzeszowa. Cieszę się, że dołącza do nas zespół wyjątkowych profesjonalistów. To duże i ważne wzmocnienie dla Lux Med Stomatologia” – mówi Anna Rulkiewicz, prezeska grupy Lux Med.

„Dołączamy do lidera rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce, co daje nam i naszym pacjentom wiele nowych możliwości. Dla nas to przede wszystkim perspektywa dalszego rozwoju i ciekawych wyzwań. Dziękujemy naszym pacjentom za dotychczasowe zaufanie. Jestem przekonany, że szybko zauważą kolejne, pozytywne zmiany w naszej klinice i docenią jakość oraz szeroki zakres oferowanych przez nas usług” – dodaje dr Aleksander Makara.

To kolejna duża inwestycja Grupy w stomatologię w ostatnich tygodniach. Niedawno firma otworzyła centra stomatologiczne w Katowicach i Sosnowcu.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa (od 2013), która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma świadczy swoje usługi w Polsce już od 30 lat. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 290 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 15 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Grupa zatrudnia ponad 23 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego.