Medicalgorithmics zawarło umowę sojuszu strategicznego z dystrybutorem w USA

Medicalgorithmics podpisało (jako sprzedający) umowę sojuszu strategicznego ze spółką przygotowującą się do świadczenia usług jako IDTF (podmiot świadczący usługi medyczne w USA) z siedzibą w Teksasie (jako kupującym i dystrybutorem), której przedmiotem jest świadczenie na rzecz dystrybutora usług wsparcia dotyczących diagnostyki EKG serca, usług monitorowania EKG pracy serca oraz dostarczenia produktów telemetrii kardiologicznej EKG w oparciu o software i urządzenia Pocket ECG IV dostarczone przez Medicalgorithmics, podała spółka.

Okres obowiązywania umowy rozpoczyna się 6 października 2023 r. Minimalna ilość pierwszego zamówienia wynosi 200 sztuk urządzeń Pocket ECG IV dostarczonych przez Medicalgorithmics. Średnioroczna minimalna szacowana wartość kontraktu w ujęciu kwartalnym wyniesie około 120 tys. USD według szacunków skali współpracy na etapie podpisywania umowy i rozpoczynania współpracy, czytamy w komunikacie.

„Zawarcie umowy z dystrybutorem stanowi istotny kamień milowy w realizacji przez spółkę strategii […]. W wykonaniu przyjętej strategii, spółka poszukuje dystrybutorów handlowych w modelu bez wyłączności, priorytetowo na rynku USA, a umowa zawarta z dystrybutorem realizuje przyjętą przez emitenta strategię” – dodano.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBNews)