Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Od 1 listopada wchodzi w życie większość przepisów ustawy refundacyjnej, z której wynika m.in., że pacjenci zaoszczędzą do 15% na zakupie polskich leków. Ministerstwo Zdrowia nie sporządziło jednak listy preparatów podlegających zniżkom oraz wytycznych dla producentów, co oznacza, że tańsze leki kupimy najwcześniej w styczniu.
–Od 1 listopada w aptekach będzie można się zaszczepić przeciwko grypie i pneumokokom (osoby powyżej 65. roku życia), a od 1 grudnia również przeciwko Covid-19 (osoby powyżej 18. roku życia). Zdaniem prezesa Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek Marcina Wiśniewskiego zmiana ta odciąża szpitale i przychodnie oraz obniża koszty.

dziennikwschodni.pl
–Znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej SP ZOZ w Lubartowie jeszcze w tym roku czekają kolejne zmiany na stanowiskach dyrektorskich. W lipcu Mirosława Makarewicza, poprzedniego szefa SP ZOZ, zgodnie z wolą zarządu powiatu lubartowskiego tymczasowo zastąpił (jako pełniący obowiązki dyrektora) były pracownik starostwa, Artur Szczupakowski. Docelowo nowym szefem ma być specjalista wyłoniony w ramach konkursu. Podczas ostatniej sesji rada powiat wyłoniła skład komisji konkursowej.