Przegląd prasy

stos gazet w tle, pośrodku banner z napisem ISBzdrowie przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Polski
–Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie otrzymała wyróżnienie wydawnictwa Termedia oraz redakcji „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego” w kategorii Lider Roku 2023 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital. Jednostka zajmuje się leczeniem wrodzonych wad serca u dzieci i młodzieży z całej Polski i z zagranicy.
–Światowej sławy kardiolog prof. Dariusz Dudek, przez wiele lat związany ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie, kieruje obecnie – od 6 lutego 2024 – Świętokrzyskim Centrum Kardiologii z kardiochirurgią, działającym w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Dziennik Bałtycki
–Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie wydał ponad 300 tys. zł na myjnię do endoskopów. Automatyczne myjnie pełnią istotną rolę w zapobieganiu zakażeniom. Dzięki temu narzędziu możliwe jest skuteczne eliminowanie potencjalnych zagrożeń mikrobiologicznych, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.
–Władze Sopotu zdecydowały o przekazaniu 200 tys. zł dla Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej. W planie jest przekazanie kolejnych 200 tys. zł na realizację zajęć terapeutycznych dla dzieci i rodzin. Z budżetu miasta zadysponowano też 500 tys. zł na rzecz wparcia dla osób w kryzysie zdrowia psychicznego. Część z zadysponowanych środków trafi do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, do szkół oraz organizacji pozarządowych.