Tygodniowy przegląd informacji ISBzdrowie i ISBnews z rynku medycyny i biotech

Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora medycyny i biotechnologii z okresu 5-9 lutego.

RYNEK FARMACEUTYCZNY

Produkty bez recepty: Średnioroczna stopa wzrostu (CAGR) wartości internetowego rynku produktów bez recepty w latach 2024-2029 wyniesie nominalnie około 10%, wynika z raportu PMR „Handel internetowy produktami bez recepty w Polsce 2024. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2024-2029”.

ROZWÓJ BIZNESÓW

MedApp: Ukończył prace nad urządzeniem CarnaLife Holo MedNav – wspierającym precyzję i bezpieczeństwo zabiegów medycznych – a obecnie priorytetem jest przygotowanie dokumentacji, tak aby możliwie jak najszybciej uzyskać europejską certyfikację, poinformował ISBnews dyrektor ds. rozwoju technologii w MedApp prof. Andrzej Skalski.

Ryvu Therapeutics: Dzięki osiągnięciu drugiego kamienia milowego w projekcie realizowanym wspólnie z amerykańską spółką Exelixis w ramach umowy licencyjnej, jest uprawniona do otrzymania płatności od Exelixis w wysokości 2 mln USD, wynika z komunikatu spółki.

PRACE B+R, WDROŻENIA, KOMERCJALIZACJE

Medicalgorithmics: Rozpoczął monetyzację umów z nowymi klientami na rynku IDTF w USA, podała spółka. Do dwóch z trzech partnerów pozyskanych w drugiej połowie 2023 r. trafiły pierwsze faktury za wykonane w styczniu dostawy urządzeń i usługi analizy danych o pracy serca z wykorzystaniem algorytmu sztucznej inteligencji (AI) polskiej firmy. Rozpoczęcie świadczenia usług dla trzeciego podmiotu jest przewidziane na marzec.

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBzdrowie.pl oraz informacje ze spółek i organizacji