Medicalgorithmics podpisał umowę z Canadian Cardiac Centre dot. dostaw do ZEA

Medicalgorithmics podpisał umowę z Canadian Cardiac Centre na dostarczenie kompleksowego systemu do diagnostyki arytmii serca dla nowego centrum kardiologicznego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), podała spółka. W skład systemu wejdą urządzenia PocketECG oraz platforma diagnostyczna oparta na sztucznej inteligencji (AI).

„Canadian Cardiac Centre doskonale zna możliwości naszej technologii z rynku kanadyjskiego i docenia jej wysoką efektywność diagnostyczną i operacyjną. System sztucznej inteligencji Medicalgorithmics poprawia wydajności procesu analizy sygnałów EKG, optymalizując czasu pracy techników i przyśpieszając proces generowania raportów. Wykrywa także 26 rodzajów arytmii, co jest jednym z najlepszych rezultatów na świecie. To sprawiło, że od samego początku Canadian Cardiac Centre chciał z nami współpracować podczas ekspansji na Bliski Wschód. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję wspierać rozwój biznesu partnera w tym regionie. Państwa takie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie zaliczają się do światowej czołówki, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na usługi diagnostyki kardiologicznej, sposób ich finansowania czy wykorzystania nowoczesnych technologii” – powiedział członek zarządu Medicalgorithmics, odpowiedzialny za operacje i sprzedaż Jarosław Jerzakowski, cytowany w komunikacie.

Canadian Cardiac Centre to sieć centrów diagnostycznych z Kanady, specjalizująca się w kardiologii. Firma wybrała polską spółkę na strategicznego partnera technologicznego w ekspansji na rynkach państw arabskich. Pierwsze centrum kardiologiczne Canadian Cardiac Centre w tym regionie powstało w Szardży. Zgodnie z umową, Medicalgorithmics zapewni mu kompleksowe wsparcie w obszarze diagnostyki arytmii serca, dostarczając urządzenia do monitoringu jego pracy PocketECG oraz wspierane przez AI oprogramowanie do analizy danych EKG. Jako partner technologiczny polska spółka będzie współpracowała z Canadian Cardiac Centre w dalszym rozwoju biznesu na Bliskim Wschodzie.

Dla Medicalgorithmics jest to drugie partnerstwo na Bliskim Wschodzie. Od września 2019 roku spółka świadczy usługi diagnostyki w zakresie arytmii serca dla klienta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz sąsiednim Omanie. Procedury badania holterowskiego (mobile cardiac telemetry) w ZEA są refundowane na podobnych zasadach, jak to ma miejsce np. w USA.

Zgodnie z ogłoszoną w czerwcu 2023 roku strategią rozwoju, stworzoną z udziałem głównego akcjonariusza Medicalgorithmics – Biofund Capital Management LLC – spółka zmieniła swój model biznesowy. Odeszła od oferowania wyłącznie zamkniętego systemu AI diagnostyki kardiologicznej, powiązanego z własnymi urządzeniami do monitorowania pracy serca. W nowej strategii stawia na sprzedaż platformy do analizy sygnałów EKG wraz z autorskim systemem AI jako samodzielnym produktem oraz ich integrację z urządzeniami i systemami IT partnerów, przypomniano.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)