Przegląd prasy

stos gazet w tle, pośrodku banner z napisem ISBzdrowie przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Neurolog Żanna Pastuszak-Stępień, nazwana w zeszłym roku rekordzistką w wystawianiu e-recept, znów może wykonywać zawód lekarza, jednak nie ma prawa wypisywać recept i zwolnień. Okręgowy Sąd Lekarski 28 sierpnia 2023 r. zawiesił jej prawo wykonywania zawodu na rok, lecz Naczelny Sąd Lekarski przychylił się do jej zażalenia na tak surowy środek zapobiegawczy.
–Dyrektor departamentu współpracy rzecznika praw pacjenta Jakub Adamski zapowiedział, że wypłata należnych odszkodowań z Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych nastąpi na dniach, ponieważ we wtorek weszło w życie rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania wysokości świadczenia. Do tej pory do rzecznik wpłynęło 481 wniosków o odszkodowanie.

Puls Biznesu
–Celon Pharma po zaprezentowaniu pozytywnej analizy badania II fazy klinicznej CPL116, dualnego inhibitora JAK/ROCK w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), chce szybko sprzedać projekt partnerowi – CPL116 stanowi przedmiot bardzo aktywnych rozmów. Jak zapowiedział prezes Maciej Wieczorek, spółka przygotowuje się do tradycyjnej sprzedaży praw licencyjnych, najprawdopodobniej od razu na wszystkie rynki w ramach jednej umowy. Prezes spodziewa się jej podpisania jeszcze w tym roku.