Przegląd prasy

stos gazet pośrodku ramka z napisem ISBzdrowie Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Raport „Luka finansowa systemu ochrony zdrowia w Polsce – perspektywa 2025–2027”, przygotowany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, Instytut Finansów Publicznych i Federację Przedsiębiorców Polskich, wskazuje, że w ciągu trzech lat na ochronę zdrowia może zabraknąć niemal 160 mld zł.

–Ministerstwo Zdrowia ogłosiło listę leków refundowanych, która będzie obowiązywała od lipca. Znalazło się na niej 31 nowych terapii – 8 onkologicznych oraz 23 nieonkologiczne, w tym 6 w chorobach rzadkich. Należy do nich m.in. lek znacznie upraszczający proces niezbędnej profilaktyki u chorych na hemofilię.

Dziennik Gazeta Prawna
–Z odpowiedzi na pytanie poseł PiS Magdaleny Filipek-Sobczak wynika, że Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić bezwzględny zakaz umieszczania kobiet po poronieniu w salach szpitalnych razem z ciężarnymi bądź kobietami w połogu, których ciąża zakończyła się urodzeniem zdrowego dziecka.

Puls Biznesu
–Medtech Doctor.One, twórca aplikacji umożliwiającej pacjentom utrzymanie kontaktu z lekarzem, zebrał ok. 1 mln euro w ramach rundy pomostowej, której kontynuacja ma szansę nastąpić w niedalekiej przyszłości. 0,5 mln euro pochodzi od Smartlink Partners, a pozostała kwota od funduszu Vesna Capital oraz aniołów biznesu. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na utrzymanie i dalszy rozwój aplikacji.