Przegląd prasy

stos gazet w tle, pośrodku banner z napisem ISBzdrowie przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Nie wiadomo, czy uczniowie – mimo deklaracji rządu – będą mogli skorzystać z programu szczepień przeciwko HPV w szkole. Akcja miała ruszyć od nowego roku szkolnego, jednak szczegółów nie znają ani przedstawiciele gmin, ani lekarze. Resort zdrowia wciąż analizuje możliwości prawne i organizacyjne tego przedsięwzięcia.
–Z powodu braku lekarzy ubywa w Polsce oddziałów chirurgicznych – zdaniem kierowniczki Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu Renaty Florek-Szymańskiej jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest obniżka wycen w specjalizacji.
–Komisja nadzwyczajna rozpocznie dziś prace nad dużą ustawą aborcyjną – rozważane będą projekty Lewicy, KO (które prawdopodobnie zostaną scalone w jeden dokument) oraz PSL i Polski 2050. Finał prac zaplanowano na październik br. Jednocześnie w najbliższy piątek ma być głosowana depenalizacja pomocy przy terminacji ciąży.

Rzeczpospolita
–Ministra zdrowia Izabela Leszczyna w rozmowie w Tok FM zapewniła, że resort zdrowia ma opracowaną ustawę dot. zakazu handlu alkoholem na stacjach benzynowych i możliwe jest wprowadzenie jej w życie w ciągu trzech miesięcy. Szefowa resortu zapowiedziała także rozmowy na temat polityki sprzedaży alkoholu w dyskontach.