Medicover nabędzie sieć szpitali Neomedic za 70,5 mln euro

Medicover podpisał porozumienie ws. nabycia Neomedic – grupy szpitali neonatologicznych i położniczych – za 70,5 mln euro, podał Medicover. Finalizacja transakcji jest spodziewana w II kw. 2019 r. po uzyskaniu zgód na koncentrację.

Neomedic zarządza trzema szpitalami wraz z towarzyszącymi ambulatoriami i przychodniami. Pierwszy szpital Neomedic został założony w Krakowie w 2001 r., czytamy w komunikacie.

W 2018 r. Neomedic oczekuje zaraportowania ok. 120 mln zł (ok. 28 mln euro) przychodów. Medicover spodziewa się realizacji synergii w ciągu 12 miesięcy, podano także.

W listopadzie ub.r. senior partner Innova Capital Krzysztof Kulig poinformował w rozmowie z ISBnews, że fundusz planuje sprzedaż Neomedic inwestorowi branżowemu i spodziewa się transakcji najdalej na początku 2019 r.

Grupa Neomedic zarządza centrami medycznymi na południu Polski, w skład których wchodzą szpitale i przychodnie wielospecjalistyczne. Dysponuje największą w Polsce siecią szpitali o profilu położniczo-ginekologicznym zlokalizowanych na południu kraju (Kraków, Nowy Sącz), w której rocznie na świat przychodzi ok. 7 000 dzieci. Ponadto Grupa Neomedic dysponuje wielospecjalistycznymi przychodniami w swoich centrach medycznych, które oferują pacjentom dostęp do profesjonalnej i kompleksowej opieki medycznej.

Medicover Polska jest częścią Medicover – międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 r. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech.

(ISBnews)