Wrocław uruchomił punkt komercyjnego testowania na koronawirusa

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przy ul. Borowskiej od dzisiaj (5 sierpnia) można wykonać komercyjne testy na obecność SARS-CoV-2. „Zorganizowanie punktu testowego COVID-19  to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców naszego regionu” – wyjaśnia dr Janusz Sokołowski, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego USK. – „Wymazy są prowadzone w bardzo bezpieczny sposób, co jest kluczowe w czasie panującej epidemii. Wyniki znane będą w ciągu kilkunastu godzin. Pacjenci będą je mogli sprawdzić z domowego komputera” – dodaje.

Pacjenci mogą się zgłaszać w środy (w godz. 11.00-13.00) oraz soboty (w godz. 10.00-12.00).

By zachować reżim sanitarny osoby zainteresowane testami nie będą wchodzić do szpitala, ale udają się bezpośrednio do zewnętrznego punktu pobrań (oznaczonego podjazdu przy Pracowni Endoskopowej od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego). Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

Koszt badania to 505 zł.

Osoby, poddawane badaniom muszą mieć przy sobie dokument tożsamości z numerem PESEL.

W przypadku, gdy podczas testowania komercyjnego uzyskamy wynik pozytywny, laboratorium jest zobowiązane zgłosić każdy wynik potwierdzający zakażenie koronawirusem do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

fot. USK Wrocław