KGHM: Tymczasowy szpitalny oddział covidowy w Wałbrzychu ruszy w poniedziałek

Tymczasowy oddział dla pacjentów chorych na koronawirusa, zarządzany przez szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, zostanie uruchomiony w poniedziałek, 30 listopada, podał KGHM. Dzięki współpracy KGHM Polskiej Miedzi, Ministerstwa Aktywów Państwowych, wojewody dolnośląskiego, miasta Wałbrzych i Agencji Rezerw Materiałowych, przygotowano kilkadziesiąt dodatkowych łóżek dla pacjentów, podkreśliła spółka.

„Zgodnie z dyspozycją rządu pod egidą Ministerstwa Aktywów Państwowych, KGHM Polska Miedź S.A. zajmuje się organizacją infrastruktury w szpitalach tymczasowych, które będą przyjmować pacjentów covidowych. W porozumieniu z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim wybrane zostały trzy placówki, w których utworzone będą dodatkowe 232 miejsca. Są to placówki w Lubinie, Legnicy i Wałbrzychu” – czytamy w komentarzu.

Tymczasowy oddział covidowy w Wałbrzychu powstał w kompleksie budynków przy ul. Batorego. Na potrzeby szpitala tymczasowego zaadaptowano ostatnie piętro budynku po byłym oddziale pediatrycznym. Przez ostatnie tygodnie trwały prace adaptacyjne i dowożony był sprzęt medyczny. Urządzenia dostarczyła Agencja Rezerw Materiałowych, wskazano również.

„Pandemia jest dla nas wszystkich trudnym egzaminem. KGHM jako społecznie odpowiedzialna spółka pomaga na wielu płaszczyznach. Odpowiadamy na zapotrzebowanie i polecenia rządu, działając w myśl naszego firmowego hasła dbamy-pomagamy-chronimy. Przygotowanie łóżek w szpitalach tymczasowych na Dolnym Śląsku to znacząca operacja logistyczna. Będziemy sukcesywnie oddawać kolejne miejsca dla chorych na koronawirusa” – powiedział prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński, cytowany w materiale.

Na początku listopada 2020 roku KGHM w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie uruchomił dodatkowy oddział przeznaczony wyłącznie dla pacjentów z COVID-19 oraz z podejrzeniem zarażenia. Szpital może przyjąć ponad 50 pacjentów z Dolnego Śląska, przypomniano.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)