Tom Shepherd został Prezesem Zarządu spółki Captor Therapeutics

Captor Therapeutics poinformowało o objęciu stanowiska Prezesa Zarządu przez doktora Toma Shepherda. Dr Shepherd dołączył do Captor w roku 2019, jako dyrektor ds. biznesu.

Tom Shepherd uzyskał stopień doktora w dziedzinie biochemii na Uniwersytecie Strathclyde w Glasgow oraz ukończył program dla kadry kierowniczej w Londyńskiej Szkole Biznesu. Przed dołączeniem do Captor, dr Shepherd pracował w firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych w Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych, Francji i Szwajcarii, gdzie sprawował wysokie stanowiska kierownicze, a także pełnił funkcję prezesa zarządu. W swojej dotychczasowej karierze odpowiadał za wprowadzenie 3 produktów do badań klinicznych oraz nadzorował 12 ważnych transakcji licencyjnych, 3 przejęcia korporacyjne, 6 prywatnych rund finansowania oraz 2 pierwsze oferty publiczne.

Captor Therapeutics jest szwajcarsko-polską firmą biofarmaceutyczną wyspecjalizowaną w rozwoju leków wywołujących celowaną degradację białek patogennych. Pracuje w obszarze chorób nowotworowych i autoimmunologicznych, dla których obecnie brak jest możliwości leczenia, bądź też dostępne metody wykazują istotne ograniczenia terapeutyczne.