Protektor dokonał zgłoszenia maski medycznej typu IIR do URPL

Protektor dokonał zgłoszenia produktu w postaci maski medycznej trójwarstwowej jednorazowej do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych) jako maska typu IIR sklasyfikowana zgodnie z europejskim standardem EN 14683:2019+AC:2019, podała spółka.

„Maski typu IIR znajdują zastosowanie jako ochrona przed rozprzestrzenianiem mikroorganizmów przenoszonych drogą kropelkową, szczególnie w sytuacji epidemii i/lub pandemii, a także do stosowania na salach operacyjnych lub innych placówkach medycznych o podobnych wymaganiach. Maska typu IIR nadaje się do zastosowania w przypadku narażenia na kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi” – czytamy w komunikacie.

Protektor jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: jednego w Polsce oraz dwóch w Mołdawii. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 100 mln zł w 2019 r.