AHP: od samego początku wspieramy system ochrony zdrowia w walce z pandemią

Zarząd American Heart of Poland oświadcza, że od samego początku walki z pandemią COVID-19 wspiera system ochrony zdrowia, oferując szereg możliwości z naszej strony.
Już w trakcie trwania pierwszej fali pandemii trzy nasze ośrodki, na terenie Tychów, Kędzierzyna-Koźla i Zgierza zostały przekształcone w ośrodki jednoimienne, które udzielały zabezpieczenia kardiologicznego dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Oddziały te wstrzymały planowe przyjęcia, aby zapewnić chorym z regionu trzech województw dostęp do wysokospecjalistycznej opieki medycznej, wykwalifikowanej kadry i dobrej jakości sprzętu medycznego.

Zdecydowaliśmy również o nieodpłatnym udostępnieniu nieruchomości Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Nysie na potrzeby walki z COVID-19. Wówczas przekazaliśmy 36 łóżek wraz z niezbędną infrastrukturą. Nasz wykwalifikowany personel pracował niestrudzenie w pozostałych naszych ośrodkach, aby możliwie odciążyć okoliczne szpitale w walce z pandemią.

W kolejnych miesiącach przekształciliśmy w całości Szpital św. Elżbiety w Katowicach w jednostkę II poziomu zabezpieczenia COVID-19, przekazując tym samym cały personel medyczny oraz 64 łóżka na pomoc pacjentom zakażonym koronawirusem. W ramach funkcjonowania szpitala oddaliśmy również łóżka respiratorowe, aby móc możliwie efektywnie zabezpieczać naszych pacjentów.

Dodatkowo oddaliśmy do dyspozycji 600 łóżek Uzdrowiska Ustroń na potrzeby izolatorium, aby osoby, które z różnych powodów nie mogą odbyć izolacji w warunkach domowych, mogły ten czas spędzić w bezpiecznym miejscu. Oprócz tego z własnej inicjatywy stworzyliśmy autorski program rehabilitacji po przejściu COVID-19, aby możliwie wesprzeć ozdrowieńców, a tym samym system opieki zdrowotnej i gospodarkę w umożliwieniu powrotu do sprawnego funkcjonowania naszych obywateli. Stworzyliśmy również punkty pobrań i własne laboratoria analityczne, aby zwiększyć dostępność do wykonywania testów na obecność wirusa lub ilości przeciwciał. Ponadto w trzech z naszych ośrodków realizujemy Narodowy Program Szczepień.

„Przekształcenie naszych placówek w jednostki jednoimienne było dla nas ogromnym wyzwaniem, jednocześnie nie mieliśmy wątpliwości, że tak jak w przypadku opieki sercowo-naczyniowej, tak i w walce z pandemią pragniemy wspierać system opieki zdrowotnej. Bezpieczeństwo naszych pacjentów oraz ich komfort jest dla nas priorytetem, dlatego od samego początku czujemy się zobowiązani, aby możliwie odciążyć system ochrony zdrowia w Polsce. Opinie naszych pacjentów zdają się potwierdzać, że udaje nam się skutecznie to realizować” – mówi cytowany w komunikacie Adam Szlachta, Prezes Zarządu American Heart of Poland.

Ponadto w naszych pozostałych placówkach zachowujemy ostry reżim sanitarny, aby trafiający na zabiegi planowe pacjenci mogli czuć się bezpiecznie. Zachowanie ciągłości udzielania świadczeń dla osób, które cierpią na schorzenia serca i układu krążenia było i jest dla nas sprawą priorytetową. Wierzymy, że tak jak dotąd współdziałanie publicznej i prywatnej służby zdrowia przyniesie chorym optymalne korzyści i pozwoli wspólnie zażegnać kryzys związany z pandemią COVID-19.