Scope Fluidics rozpoczął testy walidacyjne systemu BacterOMIC

Bacteromic – spółka Scope Fluidics – rozpoczęła testy walidacyjne systemu BacterOMIC, który pozwoli lekarzom zdobyć kompletne i szczegółowe informacje o oporności na antybiotyki bakterii atakujących danego pacjenta, podała grupa. Spółka przewiduje zakończenie badań przedrejestracyjnych systemu BacterOMIC w II lub III kw. 2021 r.

„W ramach działań zmierzających do rejestracji i certyfikacji sytemu BacterOMIC rozpoczęliśmy etap walidacji systemu w ośrodkach zajmujących się wykonywaniem testów lekowrażliwości drobnoustrojów” – powiedział kierownik produktu Bacteromic Seweryn Bajer-Borstyn, cytowany w komunikacie.

Wyniki weryfikacji i walidacji zostaną zawarte w dokumentacji, która zostanie złożona do prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (UPRL) w ramach zgłoszenia systemu BacterOMIC jako wyrobu medycznego do diagnostyki in vitro.

BacterOMIC stanowi odpowiedź na powszechną w skali światowej potrzebę bardziej informatywnych testów antybiotykowrażliwości patogenów bakteryjnych związaną z rosnącą epidemiologią antybiotykoopornych zakażeń, podano również.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Scope Fluidics jest notowany na NewConnect.

(ISBnews)