Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Rząd rozważa złagodzenie podwyżki obciążeń związanych z Polskim Ładem i obniżenie składki zdrowotnej z 9 do 3% dla przedsiębiorców. Dopiero w kolejnych latach składka miałaby stopniowo rosnąć do poziomu 9%.

Gazeta Wyborcza
–Programem „Profilaktyka 40+”, mającym służyć odbudowie zdrowia Polaków po pandemii, zainteresowanych jest bardzo niewielu pacjentów. Jak podaje „GW”, wypełniono 172 tys. ankiet i wystawiono 166 tys. skierowań, jednak resort zdrowia nie podaje informacji o liczbie przeprowadzonych badań, prawdopodobnie jest to kilkaset osób.
–Warszawa przejęła Szpital Południowy na Ursynowie, który w marcu został odebrany miastu przez rząd. Do pracy wrócił również poprzedni zarząd placówki z prezesem Arturem Krawczykiem. Rządowa pełnomocniczka szpitala dr Ewa Więckowska podała się w środę do dymisji.

Puls Biznesu
–Marcin Halicki, współtwórca LuxMedu, wraz z funduszami Cornerstone i Oaktree chce w ciągu trzech lat stworzyć sieć 200 lecznic weterynaryjnych pod nazwą Luxvet24. Głównym wydatkiem mają być przejęcia gabinetów oraz inwestycje w biznesy okołoweterynaryjne.